C1210X121K5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X121K5HAC7800
Description
CAP CER 1210 120PF 50V ULTRA STA
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
KEMET C1210X121K5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 120pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)