C1210X121G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X121G3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 120PF 25V ULTRA STA
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±2%
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1210X121G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 120pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)