C1210X120G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X120G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 12PF 10V ULTRA STAB
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±2%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ceramic
KEMET C1210X120G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 12pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)