C1210X111G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X111G4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 110PF 16V ULTRA STA
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
110pF
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1210X111G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 110pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)