C1210X104M8JAC7800
Mfr.Part #
C1210X104M8JAC7800
Description
CAP CER 0.1UF 10V U2J 1210
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated :
10V
Thickness :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Comm U2J Flex
KEMET C1210X104M8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.1μF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)