C1210X103M5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X103M5HAC7800
Description
CAP CER 1210 10NF 50V ULTRA STAB
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10000pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1210X103M5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)