C1210X103M4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X103M4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 10NF 16V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated DC :
16V
KEMET C1210X103M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)