C1210X103JDGACAUTO
Mfr.Part #
C1210X103JDGACAUTO
Description
CAP CER 1210 10NF 1000V C0G 5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Auto C0G HV Flex
Factory Lead Time :
30 Weeks
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X103JDGACAUTO
SMD Auto C0G HV Flex 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)