C1210X101K3HAC7800
Mfr.Part #
C1210X101K3HAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 100PF 25V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
36 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X101K3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 100pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)