C1210C912G1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C912G1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 9.1NF 100V ULTRA ST
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
9100pF
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free
KEMET C1210C912G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 9100pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)