C1210C912F5HAC7800
Mfr.Part #
C1210C912F5HAC7800
Description
CAP CER 9100PF 50V X8R 1210
Capacitance :
9100pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
KEMET C1210C912F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 9100pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C912F5HAC7800 Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X8R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
C1210C912F5HAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V