C1210C823J4HAC7800
Mfr.Part #
C1210C823J4HAC7800
Description
CAP CER 0.082UF 16V X8R 1210
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
0.082µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210C823J4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 0.082μF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)