C1210C822K1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C822K1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 8.2NF 100V ULTRA ST
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
8200pF
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210C822K1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)