C1210C822J1HACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210C822J1HACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 8.2NF 100V ULTRA ST
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
8200pF
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Applications :
Automotive
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±5%
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1210C822J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)