C1210C822G1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C822G1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 8.2NF 100V ULTRA ST
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
8200pF
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210C822G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)