C1210C821KGRAC7800
Mfr.Part #
C1210C821KGRAC7800
Description
CAP CER 820PF 2KV X7R 1210
Series :
SMD Comm X7R HV
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
820pF
Feature :
Low ESL, High Voltage
Thickness (Max) :
0.061 1.55mm
KEMET C1210C821KGRAC7800
SMD Comm X7R HV 820pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)