C1210C752J5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C752J5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 50V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
7500pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
1 (Unlimited)
KEMET C1210C752J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 7500pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)