C1210C752J3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C752J3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 25V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
7500pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210C752J3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 7500pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)