C1210C683K3JAC7800
Mfr.Part #
C1210C683K3JAC7800
Description
CAP CER 0.068UF 25V U2J 1210
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Mount :
Surface Mount
Series :
SMD Comm U2J
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
0.068μF
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
889μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
KEMET C1210C683K3JAC7800
SMD Comm U2J 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)