C1210C683J3JAC7800
Mfr.Part #
C1210C683J3JAC7800
Description
CAP CER 0.068UF 25V U2J 1210
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Pbfree Code :
yes
Thickness :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm U2J
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
U2J
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
0.068μF
KEMET C1210C683J3JAC7800
SMD Comm U2J 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C683J3JAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C1210C683J3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm