C1210C680G5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C680G5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 68PF 50V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
Automotive
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
X8R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
68pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
KEMET C1210C680G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 68pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)