C1210C622M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C622M1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 6.2NF 100V ULTRA ST
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Capacitance :
6200pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210C622M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 6200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)