C1210C621F4HAC7800
Mfr.Part #
C1210C621F4HAC7800
Description
CAP CER 620PF 16V X8R 1210
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance :
620pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210C621F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 620pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)