C1210C562G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C562G4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 5.6NF 16V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
5600pF
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive
KEMET C1210C562G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 5600pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)