C1210C562G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C562G3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 5.6NF 25V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive
ROHS3 Compliant
KEMET C1210C562G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 5600pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)