C1210C561J4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C561J4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 560PF 16V ULTRA STA
Voltage - Rated DC :
16V
Applications :
Automotive
Capacitance :
560pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1210C561J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 560pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)