C1210C512G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C512G3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 5.1NF 25V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
5100pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210C512G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 5100pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)