C1210C473JAGAC7800
Mfr.Part #
C1210C473JAGAC7800
Description
CAP CER 0.047UF 250V C0G 1210
Factory Lead Time :
28 Weeks
Series :
SMD Comm C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.081 2.05mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
250V
Feature :
Low ESL
Dielectric :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210C473JAGAC7800
SMD Comm C0G 0.047μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)