C1210C473G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C473G4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 47NF 16V ULTRA STAB
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
16V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
0.047µF
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1210C473G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.047μF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C473G4HACAUTO Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 16V, it can operate.
C1210C473G4HACAUTO Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V