C1210C473F3JAC7800
Mfr.Part #
C1210C473F3JAC7800
Description
CAP CER 0.047UF 25V U2J 1210
Series :
SMD Comm U2J
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
U2J
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness :
889μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1210C473F3JAC7800
SMD Comm U2J 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210C473F3JAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1210C473F3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm