C1210C472M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C472M8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 4.7NF 10V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
10V
KEMET C1210C472M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 4700pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)