C1210C472J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C472J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 4.7NF 10V ULTRA STA
Capacitance :
4700pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
1210 (3225 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C472J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 4700pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)