C1210C471M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C471M1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 470PF 100V ULTRA ST
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C471M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 470pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)