C1210C392G5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C392G5HACAUTO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 3.9NF 50V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
3900pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1210C392G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 3900pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)