C1210C392G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C392G3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3.9NF 25V ULTRA STA
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
KEMET C1210C392G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 3900pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)