C1210C362J3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C362J3HACAUTO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 3.6NF 25V ULTRA STA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitance :
3600pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
KEMET C1210C362J3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 3600pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)