C1210C360J3HAC7800
Mfr.Part #
C1210C360J3HAC7800
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 36PF 25V X8R 1210
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
36pF
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210C360J3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 36pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)