C1210C334J3JACAUTO
Mfr.Part #
C1210C334J3JACAUTO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 25V U2J 1210
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Thickness (Max) :
0.075 1.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.33μF
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
U2J
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
SMD Auto U2J
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
KEMET C1210C334J3JACAUTO
SMD Auto U2J 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)