C1210C333K5RAL7800
Mfr.Part #
C1210C333K5RAL7800
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1210
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
X7R
Dielectric Material :
Ceramic
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
10%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
2.5mm
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
33nF
Lead Free :
Contains Lead
Height :
780μm
KEMET C1210C333K5RAL7800
33nF Ceramic Capacitor 10% 1210