C1210C332M5HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210C332M5HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V X8R 1210
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
KEMET C1210C332M5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)