C1210C331J1HAC7800
Mfr.Part #
C1210C331J1HAC7800
Description
CAP CER 330PF 100V X8R 1210
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
SMD Comm X8R HT150C
KEMET C1210C331J1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 330pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)