C1210C330J4HAC7800
Mfr.Part #
C1210C330J4HAC7800
Description
CAP CER 33PF 16V X8R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
16V
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
33pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
1210 (3225 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1210C330J4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 33pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)