C1210C330G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C330G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 33PF 10V ULTRA STAB
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
10V
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
33pF
KEMET C1210C330G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 33pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)