C1210C302M3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C302M3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 3NF 25V ULTRA STABL
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3000pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1210C302M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 3000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)