C1210C301G5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C301G5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 300PF 50V ULTRA STA
Capacitance :
300pF
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
Automotive
1 (Unlimited)
KEMET C1210C301G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 300pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)