C1210C300K4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C300K4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 30PF 16V ULTRA STAB
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitance :
30pF
KEMET C1210C300K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 30pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)