C1210C300F4HAC7800
Mfr.Part #
C1210C300F4HAC7800
Description
CAP CER 30PF 16V X8R 1210
Capacitance :
30pF
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
KEMET C1210C300F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 30pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)