C1210C273G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C273G8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 27NF 10V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.027μF
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1210C273G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.027μF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)