C1210C272KGRAC7800
Mfr.Part #
C1210C272KGRAC7800
Description
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
SMD Comm X7R HV
Thickness (Max) :
0.075 1.90mm
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210C272KGRAC7800
SMD Comm X7R HV 2700pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)