C1210C271G1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210C271G1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 270PF 100V ULTRA ST
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
270pF
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
KEMET C1210C271G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 270pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)